wielkość tekstu:
Kontrast:
Świat Seniora
Artykuły

Gdzie szukać miłości w dojrzałym wieku?

Z ukochaną osobą u boku jest łatwiej mierzyć się z codziennymi trudnościami. W młodości poznawaliśmy wielu ludzi. W starszym wieku z reguły jesteśmy mniej aktywni. W związku z tym jest również mniej okazji do poznawania nowych osób. Przychodzi taki moment, w którym najbliższa nam osoba umiera pierwsza. Często zdarza się, że mimo starań zwyczajnie zrywamy długoletni związek. Co więc zrobić, jeśli marzy nam się ktoś równie bliski u boku? 

Jesteśmy mniej ufni i mniej otwarci niż kiedyś. Stając się seniorami, często tracimy lub ograniczamy swój udział w życiu towarzyskim. Nie nawiązujemy nowych znajomości. Spotkanie drugiej połówki staje się więc wyzwaniem. Nie zważajmy na stereotypy związane z naszym wiekiem. Weźmy sprawy w swoje ręce. 

W dzisiejszych czasach znajomości przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości. Ma to wbrew pozorom wiele plusów. Jeśli posiadamy komputer lub telefon, bez wychodzenia z domu możemy poznać kogoś nowego. Wystarczy założyć sobie konto na jednym z internetowych portali matrymonialnych. Istnieją strony dedykowane specjalnie dla seniorów. Sami wybieramy interesujący nas przedział wiekowy. Wpisujemy swoje zainteresowania, zamieszczamy zdjęcie, tworzymy krótki opis swojej osoby. Możemy napisać do potencjalnych partnerów, którzy nas zainteresowali. Albo cierpliwie poczekać na wiadomość od tajemniczego nieznajomego. Portale randkowe są pełne dojrzałych osób. Dają nam wiele możliwości, jeśli chodzi o szeroki wybór rozmówców, zakres lokalizacji, pory dnia czy stanu zdrowia fizycznego 

Kluby seniora i organizowane w nich zajęcia stanowią świetną okazję do spotkania interesujących osób. Szczególnie jeśli preferujemy klasyczną formę zawiązywania znajomości. Często organizują one jednodniowe wycieczki lub dłuższe wyjazdy integracyjne. Możemy zdecydować się również na pobyt w sanatorium. Nie naruszy on naszego budżetu, a przy tym poprawi nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Z pewnością poznamy dużo osób regenerujących swoje zdrowie jak my. Może właśnie wśród nich spotkamy potencjalnego partnera czy partnerkę. Kompleksowy wypoczynek dodatkowo stanowi podstawę dobrego samopoczucia.  

Widząc na ulicy starszych ludzi trzymających się za ręce, sądzimy, że są ze sobą od lat. Często znają się ze sobą przysłowiową chwilę, a ich uczucie jest bardzo młode. Żyjemy coraz dłużej. Granica wieku senioralnego ciągle wzrasta. Nie traćmy nadziei na odnalezienie miłości. Wiek nie jest przeszkodą, aby przeżyć romans, a może i wziąć ślub. Dowodem na to są coroczne raporty Głównego Urzędu Statystycznego. Pokazują one stale zwiększającą się liczbę małżeństw zawieranych po sześćdziesiątym roku życia. 

CMS
CMS

Fundacja Eco Senior

ul. Miejska 7
11-400 Kętrzyn 

CMS e.madra@swiatseniora.org
CMS +48 607 887 722
CMS Wytycz trasę dojazdu CMS