
Warsztaty
Trener aktywności senioralnej - Licencja i kursy Train The Trainer
Starzenie się społeczeństwa implikuje coraz liczniejsze wyzwania związane z obsługą i opieką nad seniorami. W kontekście tych niekorzystnych trendów demograficznych szczególnego znaczenia nabiera indukowanie aktywności fizycznej i umysłowej. W przypadku osób starszych kreowanie pro-aktywnych postaw jest szczególnie dużym wyzwaniem ze względu na naturalną w tym wieku i wzmacnianą przez media tendencję do wycofywania się z życia społecznego. Wyszkolenie i zaangażowanie w proces aktywizacji seniorów profesjonalnych trenerów ma na celu między innymi odwrócenie tej tendencji oraz pokazanie różnych możliwości aktywnego przeżywania starości.
Opracowaliśmy program licencyjny kształcenia Trenerów Aktywności Senioralnych. Kurs Train the Trainer trwa 3 bloki szkoleniowe po dwa dni każdy. Szkolenia w okresie pandemii prowadzone są w zdalnej formule. Licencja obejmuje:
- Umowę licencyjną
- Szkolenia Train The Trainer
- Skrypt z prezentacjami i scenariuszami poprowadzenia zajęć
- Raz w roku uzupełnienie materiałów o nowe prezentacje, materiały
- Wszystkie materiały przekazane również w formie elektronicznej
- Dyplom ukończenia kursu Trenera Aktywności Senioralnych
Zagadnienia kursu Train The Trainer
Jako kluczowy element w dobie cyfryzacji nadrzędnym obszarem do edukacji seniorów jest przełamanie barier w obsłudze smartfonów i komputerów - z tego powodu jest to nasz podstawowy temat w każdych zajęciach
- Radzenie sobie z codziennym przebywaniem z osobami w podeszłym wieku- jak sobie radzić w sytuacjach zwykłej codzienności.
- Bezpieczeństwo osób starszych - jak zorganizować bezpieczne funkcjonowanie seniora w środowisku domowym.
- Zapobieganie problemom – jak zmniejszyć częstotliwość problemów i niespodziewanych sytuacji w codzienności seniora.
- Problemy z poruszaniem się – jak zorganizować przy różnych dolegliwościach w wieku podeszłym komunikację do lekarza, robienie zakupów, gotowanie, sprzątanie przez same osoby starsze.
- Radzenie sobie z otępieniem starczym i z chorobą Alzheimera – jak rozpoznawać symptomy i jak sobie z nimi radzić.
- Dbanie o relacje wzajemne senior-opiekun – jak układać komunikację i budować relacje.
- Uwarunkowania organizmu osoby starszej i ograniczenia z tym związane- jak rozpoznawać różne dolegliwości i jak sobie z nimi radzić.
- Codzienna rutyna – jak dbać o codzienne czynności takie jak: planowanie, przygotowywanie posiłków, kąpiel itp.
- Problemy z zachowaniem osób starszych – jak sobie radzić z zachowaniami negacji, agresji, oskarżeń, niechęci do higieny osobistej, fobii itp.
- Aktywność – jak dbać w codzienności o aktywności i sprawność w wieku senioralnym.
- Organizacja opieki i przebywania z osobami w podeszłym wieku– jak radzić sobie z ciągłym przebywaniem z osobami starszymi, spełnianiem oczekiwań osób starszych, organizowaniem zastępstw itp.
- Wsparcie w rozwiązaniach systemowych proponowanych przez gminę, opiekę zdrowotną – informacje jak korzystać z rozwiązań proponowanych przez system państwowy.
- Opieka w okresie terminalnym – jak sobie radzić w ostatnich chwilach, jak spełnić potrzeby osoby odchodzącej.
Aktualnie pracujemy nad zdalną formułą zajęć i w najbliższym czasie harmonogram zajęć umieścimy na stronie.W kwestiach finansowych prosimy o kontakt mailowy: kontakt@swiatseniora.org
Podobne wydarzenia
Fundacja Eco Senior ul. Miejska 7 |
|
e.madra@swiatseniora.org | |
+48 607 887 722 | |
Wytycz trasę dojazdu ![]() |